Akü Şarj Cihazı

Akü Şarj Cihazı

Akü araçlar için oldukça önemli bir parça olup, akü kontrolü zamanlarının da aksatılmaması bir o kadar önemlidir. Akü kontrolü yapılmadan bilinçsiz bir şekilde kullanılır ise aracınızda birçok sorun oluşabilir.

Öncelikle aküsü biten araç hiçbir koşulda çalışmayacaktır. Bu nedenle akünüzün çalışma kapasitesi ve doluluk oranı zaman zaman kontrol edilmelidir. Akünün içerisinde bulunan sıvının kontrolü ve kutusunun üzerinde çizik ve kırık olup olmadığı oldukça önemlidir.

 Akünün azalması veya bitmesi aracınızın çalışması için yeterli enerjiyi sağlayamaması durumuna yol açmaktadır. Genellikle akünün bitmesi farın veya radyonun açık unutulması gibi durumlarda gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle aracınızdan inmeden önce radyonun kapandığından, indikten sonra ise farlarınızı söndürdüğünüzden emin olun.

Profesyonel Akü Şarj Cihazı

Firmamız tarafından sunulan pek çok araç hizmetinden birisi de akü kontrolüdür. Sunduğumuz bu hizmet aracınızın başlangıç enerjisi için gerekli olan voltajın akünüz tarafından sağlanıp sağlanamayacağını ölçmektedir. Belirli voltajlara sahip akülerin durumu iyi ve sağlıklı sayılırken, bazı durumlarda -çok kullanılmış aküler gibi- akülerin şarjı yetersiz sayılmaktadır.

Akülerde bulunan artı ve eksi kutuplar sayesinde akünüzün voltaj durumu kolaylıkla ölçülebilir. Akü Şarj Cihazı kullanım açısından dikkatli olması gerekilen aksanlardan birisidir. Bu nedenle bu ölçümler akü çıkarılarak yapılamamaktadır. Hassas parçaların ve akü kutusunun zarar görmemesi için sıvı ölçümü ve artı-eksi kutup kullanılmaktadır. Bu ölçümler kutu dışarısından yapılabildiği için tehlike teşkil etmemektedir. Bu kontrollerin profesyonel kişiler tarafından yapılması çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Aksi taktirde istenmeyen problemler meydana gelebilir bu durum akü içerisinde sorunlara neden olacaktır.Profesyonel olarak hizmet verdiğimiz  Audi, Bmw, Honda, Ford, Fiat markalar arasındadır.

Akü Bakımı Neden Önemlidir?

Akünüzün durumu ve düzenli olarak kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır. Akü Şarj Cihazı bakımınızı düzenli olarak yaptırarak daha uzun süreler boyunca akünüzü kullanmaya devam edebilir ve akünüzden maksimum verimi elde edebilirsiniz. Elektrik aksanın sağlığı ve stabil bir şekilde çalışması için son derece önemli olan akü araç içerisinde yer alan önemli bileşenlerden biridir. Bu nedenle düzenli olarak kontrolünün ardından bakım işlemlerini de aksatmamaya özen gösteriniz. Bakım ve doğru kullanım ile akünüzü çok daha uzun süreler boyunca stabil bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Konular

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git
Araç İçi Aydınlatma sistemleri
BMW Şanzıman Arızası

BMW Şanzıman Arızası

BMW şanzıman arızası ortaya çıktığında aracınızdan yüksek verimlilik elde etmeniz zorlaşır ve yolculuğunuz daha zor bir hal alır.

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi