Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Servisimiz içerisinde gerçekleştirilen aydınlatma sistemleri kontrolü sistem içerisinde yer alan tüm bileşenler için geçerlidir. Tüm bileşenlerin teker teker kontrol edildiği işlem içerisinde gerekli bakım ve onarım işlemleri de uygulanmaktadır.

Araç için oldukça büyük önem taşıyan sistemlerden biri olan aydınlatma sistemleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Özellikle şehirlerarası yollarda büyük önem taşıyan aydınlatma sistemleri çoğu zaman sürücünün kurtarıcısı olabilmektedir. Aydınlatma sistemlerinin trafik içerisinde verimli ve güvenli bir şekilde kullanılması büyük önem taşımaktadır. Yanlış tercih edilen uzun far lambaları yüzünden karşı yoldan gelen sürücüler olumsuz etkilenebilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için günümüzde yol izleyici far teknolojisi geliştirilse de ampul tercihi doğru oranda yapılmalıdır. Doğru tercih sayesinde trafik içerisinde güvenliği sağlayabilir ve elektrik sistemlerinin stabil bir şekilde çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Araç Dış Aydınlatma Bakımı

Araç Aydınlatma Bakımı; için araç içerisinde yer alan aydınlatma sistemleri trafik içerisindeki güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır. Diğer sürücüler ile uyum halinde seyretmenizi sağlayan aydınlatma sistemleri uzun yollar için de son derece önemlidir. Uzun yol seyahatlerinde görüş açısından yeterli performansı sağlayamayan aydınlatma sistemleri büyük problemlere yol açabilmektedir. Aynı şekilde elektrik aksanına yük oluşturan ve stabil bir şekilde çalışmasını engelleyen aydınlatma bileşenleri de trafik içerisinde büyük risk oluşturmaktadır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için aydınlatma sistemleri kontrolü işleminden faydalanabilir ve sisteminizden maksimum verimi elde edebilirsiniz. Bursa far tamiri işleminden faydalanmak için servislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde çalışan Bursa oto servisimiz içerisinde aydınlatma sistemleri konusunda son derece deneyimli takım arkadaşlarımız bulunmaktadır. Sistemin genel olarak kontrolünün ardından gerekli bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Parça değişim işlemlerinde ise tamamen birinci sınıf kalitede üretilen orijinal parçaları tercih etmekteyiz. Bu sayede sisteminizi çok daha uzun süreler boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aydınlatma Aksesuarları Nelerdir?

Araç için oldukça tercih edilen aksesuarlardan biri olan aydınlatma aksesuarları birçok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Aydınlatma aksesuarları şu şekilde örneklendirebilir;

  • Plaka aydınlatmaları
  • Araç içi aydınlatmalar
  • Kapı altı lambaları
  • Sis farları
  • Uzun farlar
  • Stop lambaları
Çeşitli şekillerde özelleştirilebilen aydınlatma aksesuarları yukarıda yer alan aydınlatma sistemleri içerisinde de kullanılabilmektedir. Argeser otomotiv Bosch car service kalitesi ile hizmetinizdedir.
Bursa far tamiri noktası ile de hizmetinizde.

İlgili Konular

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar
Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Araç klimaları, sürüş konforunu önemli ölçüde artıran bir özelliktir, özellikle uzun yolculuklar ve sıcak hava koşullarında vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin merkezinde yer alan klima kompresörü, klimanın verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kompresör, soğutma döngüsünde kilit bir bileşendir ve havanın iç mekana serin ve taze olarak ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, zamanla ve yoğun kullanım sonucunda, bu hayati parça çeşitli arızalar geliştirebilir. Bu arızalar, hem konforu hem de aracın performansını etkileyebilir. Bu nedenle, klima kompresörü arızalarını erken te...

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası