Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Servisimiz içerisinde gerçekleştirilen aydınlatma sistemleri kontrolü sistem içerisinde yer alan tüm bileşenler için geçerlidir. Tüm bileşenlerin teker teker kontrol edildiği işlem içerisinde gerekli bakım ve onarım işlemleri de uygulanmaktadır.

Araç için oldukça büyük önem taşıyan sistemlerden biri olan aydınlatma sistemleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Özellikle şehirlerarası yollarda büyük önem taşıyan aydınlatma sistemleri çoğu zaman sürücünün kurtarıcısı olabilmektedir. Aydınlatma sistemlerinin trafik içerisinde verimli ve güvenli bir şekilde kullanılması büyük önem taşımaktadır. Yanlış tercih edilen uzun far lambaları yüzünden karşı yoldan gelen sürücüler olumsuz etkilenebilmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için günümüzde yol izleyici far teknolojisi geliştirilse de ampul tercihi doğru oranda yapılmalıdır. Doğru tercih sayesinde trafik içerisinde güvenliği sağlayabilir ve elektrik sistemlerinin stabil bir şekilde çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Araç Dış Aydınlatma Bakımı

Araç Aydınlatma Bakımı; için araç içerisinde yer alan aydınlatma sistemleri trafik içerisindeki güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır. Diğer sürücüler ile uyum halinde seyretmenizi sağlayan aydınlatma sistemleri uzun yollar için de son derece önemlidir. Uzun yol seyahatlerinde görüş açısından yeterli performansı sağlayamayan aydınlatma sistemleri büyük problemlere yol açabilmektedir. Aynı şekilde elektrik aksanına yük oluşturan ve stabil bir şekilde çalışmasını engelleyen aydınlatma bileşenleri de trafik içerisinde büyük risk oluşturmaktadır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için aydınlatma sistemleri kontrolü işleminden faydalanabilir ve sisteminizden maksimum verimi elde edebilirsiniz. Bursa far tamiri işleminden faydalanmak için servislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde çalışan Bursa oto servisimiz içerisinde aydınlatma sistemleri konusunda son derece deneyimli takım arkadaşlarımız bulunmaktadır. Sistemin genel olarak kontrolünün ardından gerekli bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Parça değişim işlemlerinde ise tamamen birinci sınıf kalitede üretilen orijinal parçaları tercih etmekteyiz. Bu sayede sisteminizi çok daha uzun süreler boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aydınlatma Aksesuarları Nelerdir?

Araç için oldukça tercih edilen aksesuarlardan biri olan aydınlatma aksesuarları birçok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Aydınlatma aksesuarları şu şekilde örneklendirebilir;

  • Plaka aydınlatmaları
  • Araç içi aydınlatmalar
  • Kapı altı lambaları
  • Sis farları
  • Uzun farlar
  • Stop lambaları
Çeşitli şekillerde özelleştirilebilen aydınlatma aksesuarları yukarıda yer alan aydınlatma sistemleri içerisinde de kullanılabilmektedir. Argeser otomotiv Bosch car service kalitesi ile hizmetinizdedir.
Bursa far tamiri noktası ile de hizmetinizde.

İlgili Konular

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır
Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır