Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

İklim değişimleri tabi ki araçlarında gerekliliğini değiştiriyor bu nedenle her aracın bahar bakımı hizmetine ihtiyacı olmaktadır. Öncelikle kullandığınız aracın tekerlek değişiminden başlayarak yeni bir kullanım sürecine geçmesi gerekir.

Kış aylarında kullanılmak için tasarlanan kış lastikleri zorlu hava şartlarında daha iyi yol tutuş performansı göstermektedir. Ancak yağışların olmadığı durumlarda bu durum sizlere uzun fren mesafeleri ve viraj kabiliyeti azalması problemlerini getirecektir.

Aynı zamanda kış lastikleri yakıt tüketimini de arttırdığından dolayı bu olum sizlere olumsuz olarak yansımaktadır. Bu masraflardan kaçınabilmek ve aracınızın performansını düşürmemek için kış ayları bittikten hemen sonra yaz lastiklerinin takılması gerekmektedir. Firmamız tarafından sunulan bahar bakımı hizmeti ile tekerleklerinizin değişimini kısa bir sürede yaptırabilirsiniz. 

Bahar Bakımı İçin Gerekli Bilgiler

Bahar dönemine girildiğinde sadece değişmesi ve kontrol edilmesi gereken bölümler tekerlekler değildir. Bir dönem boyunca kullanılmış yağ filtreleri, hava filtrelerin temizliği, hidrolik ve motor yağının kontrol edilmesi vb. birçok aksam kontrol edilmektedir. Bu kontrol sonrasında yenilenmesine karar verilen kısımlar yenilenerek aracınızın performansının artırılması hedeflenmektedir.

Araç içerisinde hava filtresi dahi yakıt tüketimi üzerinde büyük roller oynayan birkaç parça bulunmaktadır. Bu parçaların belirli aralıklarda bakıma girmesi gerekmektedir. Bakımı yapılan parçaların ömrünün uzatılması, aracınızın yakıt tüketiminin azalması gibi avantajları da olacaktır. Servisimiz tarafından sunulan bahar bakım hizmetinden sizlerde yararlanmak isterseniz teknik servislerimizi tercih edebilirsiniz. Aracınızın markası ne olursa olsun dilediğiniz model için hizmet satın alabilirisiniz. 

Araçların Genel Bakımları

Genel bakımlar, bahar bakımları, kış bakımları ve periyodik bakımlar hepsi aracınızın parçalarının genel durumunu kontrol etmek için önemli bakımlardır. Bahar bakımı hizmetimizde;

  • Boya hasarlarının onarılması
  • Klima bakımı
  • Yıpranan aksamların bakımı
  • Hava filtresinin temizliği
  • Hidrolik ve motor yağının kontrolü ve değişiminin sağlanması
  • Kış lastiklerinin değiştirilmesi gibi birçok hizmet bulunmaktadır.
Her araçta olduğu gibi sizin aracınızın da bahar dönemine girerken yapılması gereken kontrolleri bulunmaktadır. Sizlerde gönül rahatlığı ile servislerimize gelip bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız ve yetenekli çıraklarımız ile verdiğimiz hizmetlerin kalitesinden şüpheniz olmasın. Bahar bakımı yapılan aracınız ile konforlu bir sürüşün ve yüksek performansın tadını çıkarın.
Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; Bmw, Ford, Audi, Honda sayılabilir.

İlgili Konular

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır
Esp Işığı Neden Yanar

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi