Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

İklim değişimleri tabi ki araçlarında gerekliliğini değiştiriyor bu nedenle her aracın bahar bakımı hizmetine ihtiyacı olmaktadır. Öncelikle kullandığınız aracın tekerlek değişiminden başlayarak yeni bir kullanım sürecine geçmesi gerekir.

Kış aylarında kullanılmak için tasarlanan kış lastikleri zorlu hava şartlarında daha iyi yol tutuş performansı göstermektedir. Ancak yağışların olmadığı durumlarda bu durum sizlere uzun fren mesafeleri ve viraj kabiliyeti azalması problemlerini getirecektir.

Aynı zamanda kış lastikleri yakıt tüketimini de arttırdığından dolayı bu olum sizlere olumsuz olarak yansımaktadır. Bu masraflardan kaçınabilmek ve aracınızın performansını düşürmemek için kış ayları bittikten hemen sonra yaz lastiklerinin takılması gerekmektedir. Firmamız tarafından sunulan bahar bakımı hizmeti ile tekerleklerinizin değişimini kısa bir sürede yaptırabilirsiniz. 

Bahar Bakımı İçin Gerekli Bilgiler

Bahar dönemine girildiğinde sadece değişmesi ve kontrol edilmesi gereken bölümler tekerlekler değildir. Bir dönem boyunca kullanılmış yağ filtreleri, hava filtrelerin temizliği, hidrolik ve motor yağının kontrol edilmesi vb. birçok aksam kontrol edilmektedir. Bu kontrol sonrasında yenilenmesine karar verilen kısımlar yenilenerek aracınızın performansının artırılması hedeflenmektedir.

Araç içerisinde hava filtresi dahi yakıt tüketimi üzerinde büyük roller oynayan birkaç parça bulunmaktadır. Bu parçaların belirli aralıklarda bakıma girmesi gerekmektedir. Bakımı yapılan parçaların ömrünün uzatılması, aracınızın yakıt tüketiminin azalması gibi avantajları da olacaktır. Servisimiz tarafından sunulan bahar bakım hizmetinden sizlerde yararlanmak isterseniz teknik servislerimizi tercih edebilirsiniz. Aracınızın markası ne olursa olsun dilediğiniz model için hizmet satın alabilirisiniz. 

Araçların Genel Bakımları

Genel bakımlar, bahar bakımları, kış bakımları ve periyodik bakımlar hepsi aracınızın parçalarının genel durumunu kontrol etmek için önemli bakımlardır. Bahar bakımı hizmetimizde;

  • Boya hasarlarının onarılması
  • Klima bakımı
  • Yıpranan aksamların bakımı
  • Hava filtresinin temizliği
  • Hidrolik ve motor yağının kontrolü ve değişiminin sağlanması
  • Kış lastiklerinin değiştirilmesi gibi birçok hizmet bulunmaktadır.
Her araçta olduğu gibi sizin aracınızın da bahar dönemine girerken yapılması gereken kontrolleri bulunmaktadır. Sizlerde gönül rahatlığı ile servislerimize gelip bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tecrübeli ustalarımız ve yetenekli çıraklarımız ile verdiğimiz hizmetlerin kalitesinden şüpheniz olmasın. Bahar bakımı yapılan aracınız ile konforlu bir sürüşün ve yüksek performansın tadını çıkarın.
Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; Bmw, Ford, Audi, Honda sayılabilir.

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Araç klimaları, sürüş konforunu önemli ölçüde artıran bir özelliktir, özellikle uzun yolculuklar ve sıcak hava koşullarında vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin merkezinde yer alan klima kompresörü, klimanın verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kompresör, soğutma döngüsünde kilit bir bileşendir ve havanın iç mekana serin ve taze olarak ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, zamanla ve yoğun kullanım sonucunda, bu hayati parça çeşitli arızalar geliştirebilir. Bu arızalar, hem konforu hem de aracın performansını etkileyebilir. Bu nedenle, klima kompresörü arızalarını erken te...

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git
Esp Işığı Neden Yanar