Bilgisayarlı Arıza Tespit

Bilgisayarlı Arıza Tespit

Araçlar için birçok arıza onarım hizmeti verilmektedir ancak en önemlisi tartışmasız motor arıza tespit hizmetidir. Motorlar araçlar için en önemli parçalardan birisidir. Arıza yaptığı andan itibaren araçların kullanılır durumda olması pek mümkün değildir.

Bu nedenle motor arıza tespit işleminin hızlı ve kusursuz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Tespiti oldukça kolay olan bu arızanın tamiri ise bir o kadar zordur.

Firmamız tarafından sunulan elektronik cihazlar ile yapılan bu arıza tespitleri daha sonrasında tecrübeli ustalar tarafından onarılmaktadır. Motorun arıza tespiti kontrol ünitelerine yollanan çeşitli akımlar sayesinde bulunabilmektedir. Yollanan bu akımların değerlendirilmesi sonucunda motorun çalışma durumu değerlendirilmektedir. 

Profesyonel Motor Arıza Tespit

Pek çok firma motor arıza tespit hizmeti sunmaktadır. Ancak eski yöntemlerle yapılan tespitlerin güvenilirliği ve onarımı sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle son teknoloji ürünler kullanarak yapılan arıza tespitleri ile aralarında fark vardır. Elektriksel cihazlar ile yapılan kontroller kesin sonuçlar vererek arızanın tam olarak hangi kısımdan sağlandığını tespit edebilirler. Bu sayede ustalarımız kolay bir şekilde onarım yapabilmektedirler. Başarısız tamir girişimleri ile gereksiz zaman kaybını da engelleyen bu durum sayesinde oldukça pratik bir şekilde işleminizi tamamlayabilmekteyiz. Diğer sistemlerin stabil bir şekilde çalışabilmesi için arıza tespitinin kesin ve net olarak yapılması bu konuda büyük önem taşımaktadır.

Siz de servisimizi ziyaret ederek bu konuda profesyonel bir hizmet temin edebilirsiniz. Aracınızın en önemli sitemlerinden biri olan motor sistemi için profesyonel bir servisten hizmet almanız son derece önemlidir. Bu sebeple servislerimizi tercih etmeniz sizlere birçok konuda avantaj sağlayacaktır.

Araç Motor Kontrolü

Motorunuzun düzenli olarak bakım ve kontrollerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Motor performansını koruyabilmeniz ve motorunuzdan gerekli verimi alabilmeniz için motor sisteminize son derece önem göstermelisiniz. Herhangi bir arıza durumunda profesyonel motor arıza tespit işlemlerinden faydalanmalı ve teknik destek almalısınız. Bu konuda sizlere yardımcı olacak servisimiz motor konusunda son derece deneyimli olan birçok çalışana ev sahipliği yapmaktadır. Motor arıza tespit ve onarım işlemi için servisimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İlgili Konular

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi
Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git
Araç İçi Aydınlatma sistemleri