Kış Bakımı

Kış Bakımı

Kış aylarında araçlarda yapılması gereken bazı değişiklikler için araçların kış bakımı hizmetinden yararlanması oldukça önemlidir. Mevsimler değişiklik gösterdikçe yol koşulları da değişmektedir.

Bu koşullara aracınızı daha iyi bir şekilde hazırlamak en büyük önceliğiniz olmalıdır. Hem sizin hem de aracınızın güvenliği için mevsimlere özel tedbirler mutlaka alınmalıdır. Kış bakımı hizmetimizde aracınızda eğer kışa uygun olmayan lastikler var ise değiştirilecektir.

Ustalarımız tarafından aracınızda bulunan diğer parçalarında kontrolleri yapılacak, değiştirilmesi gereken parçalar orijinalleri ile değiştirilecektir. Kış aylarında kullanılması gereken lastiklerin yere tutunması ve virajlardaki yönetim gücü bahar lastiklerinde yoktur. Bu nedenle çeşitli kazalardan kurtulmak ve aracınızın kullanım ömrünü uzatabilmek için sizlerde firmamız tarafından sunulan bu hizmeti tercih edebilirsiniz. 

Teknik Servis Kış Bakımı

Araçlar belirli kilometrelerde genel bakıma, sıcak havalarda bahar bakımına ve kış aylarında ise kış bakımı hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Belirli parçaların hava koşullarına göre yenilenmesi, filtrelerin temizlenip değiştirilmesi gerekmektedir. Yaz ayı boyunca aracınızı soğutmak için kullandığınız hava filtrelerini kış ayları içinse ısınmakta kullanmak sağlıklı değildir.

Teknik servisimiz tarafından sağlanan kış bakım hizmeti;

  • Lastik değişimlerinin ardından rot balans kontörlü
  • Motor yağ kontrolü ve gerekirse yağ ve yağ filitresi değişimi
  • Kirli hava filtrelerinin, polen ve yakıt filtrelerinin değiştirilmesi
  • Far ayarlarının kontrol edilmesi ve oluşabilecek sislere karşı farların kontrolü
  • Silecek lastiklerinin aşınması gibi kontrollerin sağlanması
Gibi birçok hizmeti beraberinde barındırmaktadır. 

Hızlı ve Profesyonel Bakım Hizmeti

Her marka ve model araç için hizmet sağlayan ustalarımız ile sizlere hızlı ve profesyonel bakım hizmeti sunmaktayız. Orijinal parçalar kullanılarak yapılan onarımlar aracınızın kullanım ömrünü uzatacaktır. Parçaların uyumluluğu kullanım süresini oldukça etkilemektedir. Tecrübeli ustalarımız birden fazla marka araca hizmet verdiğinden aracınızın arızalarını kısa süre içerisinde analiz edip, tamir işlemlerine başlayabilmektedir.

Sizlerde aracınız için hızlı ve profesyonel bir ekibe ihtiyaç duyuyor iseniz firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sunduğumuz hizmetler ve parça kalitesi ile araçlarınızı ilk gün ki konforunda sizlere teslim ediyoruz. Özellikle genel bakım, kış bakımı ve bahar bakımı gibi hizmetlerde, araçlarınızın tüm kontrollerini sağlayarak büyük arızaların oluşmasını önlemeyi hedefliyoruz. Bursa oto kış bakım istasyonlarımızda periyodik bakım işlemlerinizi tamamlatabilirsiniz.

İlgili Konular

Esp Işığı Neden Yanar

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git
Triger kayışı kaç km de değişir?
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Araç klimaları, sürüş konforunu önemli ölçüde artıran bir özelliktir, özellikle uzun yolculuklar ve sıcak hava koşullarında vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin merkezinde yer alan klima kompresörü, klimanın verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kompresör, soğutma döngüsünde kilit bir bileşendir ve havanın iç mekana serin ve taze olarak ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, zamanla ve yoğun kullanım sonucunda, bu hayati parça çeşitli arızalar geliştirebilir. Bu arızalar, hem konforu hem de aracın performansını etkileyebilir. Bu nedenle, klima kompresörü arızalarını erken te...

Rehbere git

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır