Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araçların belirli aralıklarla periyodik bakım hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. Bu bakımlar sayesinde arızalara sebep olabilecek fiziksel ve elektronik parçaların neler olduğu kolayca belirlenebilmektedir.

Büyük arızaların önüne geçmek ve aracınızın kullanım süresini oldukça uzatabilmek için bu bakımlara ihtiyaç vardır. Periyodik bakım sıklığı;
  • Üretici firmanın belirlediği aralıklarda
  • Genellikle bir yıl içerisinde
  • 10.000 – 15.000 km’de bir yapılabilmektedir.
Bu durum araçların modellerine, markasına ve kullanım durumuna göre değişebilmektedir. Sıfır araçlarda bu süre biraz daha geç olabilirken, ticari araçların daha sık zamanlarda periyodik bakıma ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle ticari araçlara sahipseniz daha büyük arızalardan kurtulabilmek için periyodik bakımlarını aksatmamalısınız. Firmamız tarafından sizlere en kaliteli şekilde sunulan bu bakım hizmetinden dilerseniz faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Periyodik Bakım

Araçlarınızın normal bir şekilde yakıt tüketebilmesi ve sahip olduğu yüksek performansının düşmemesi için periyodik bakımların yapılması gereklidir. Periyodik bakımların amacı aracın genel durumunu kontrol edip hasarları parçaların onarımının sağlanmasıdır. Ancak doğru ve profesyonel bir şekilde yapılmayan bu bakımların araçlarınız için hiçbir faydası olmayacaktır.

Yapılan onarımların özellikle orijinal parça ile yapılması gereklidir ki kullanım ömründe kısılmaya neden olmasın. Firmamız sizler için bu hizmeti hem hızlı hem de profesyonel bir şekilde yerine getirmektedir. Periyodik bakım hizmetinde motor yağının yenilenmesi ve yağ filtresinin kontrolü ve değişimi gibi temel bakımlar bulunmaktadır.

Kaliteli Araç Bakımı

Birçok teknik servis araçlarınızın bakımlarını üstlenmektedir. Ancak araç bakımı hafife alınmayacak son derecede önemli bir hizmettir. Yapılacak eksik bir kontrol aracınızın kullanım ömrüne etki ettiği gibi performansını da düşürecektir. Sizler için sunduğumuz periyodik bakım hizmeti tam da aracınızın ihtiyaçlarını karşılayacak türdendir. Aracınızın fren sistemleri, motor işlevleri ve yakıt filtresi gibi birçok önemli parçası teker teker kontrol edilmektedir.

Araç bakımlarının kaliteli bir şekilde yapılması, konulan yağların uyumluluğu ve kalitesi oldukça önemlidir. Periyodik bakım sayesinde başta küçük boyutta olan arızaların tespiti kolayca yapılır. Daha sonrasında arızalı parçalar belirlenir ve orijinalleri ile değiştirilir. Diğer bir yandan hava filtreleri, yağların kontrol edilmesi ve yenilenmesi gibi önemli detaylarda ustalarımız tarafından ele alınmaktadır. Bursa oto periyodik bakım hizmet noktalarımızda en kaliteli hizmeti alacağınızı unutmayın.

İlgili Konular

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git
Triger kayışı kaç km de değişir?
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git

BMW Şanzıman Arızası

BMW şanzıman arızası ortaya çıktığında aracınızdan yüksek verimlilik elde etmeniz zorlaşır ve yolculuğunuz daha zor bir hal alır.

Rehbere git
BMW Şanzıman Arızası